Високий професійний та науковий рівень, постійне професійне вдосконалення - ось головна мета діяльності кафедри бухгалтерського обліку
Професійна діяльність кафедри бухгалтерського обліку спрямована на підвищення якості викладання фахових дисциплін, з метою забезпечення конкурентоспроможності випускників та престижу університету в світовому просторі. Викладачі кафедри бухгалтерського обліку не стоять осторонь сучасних державних реформ, що відбуваються в умовах сьогодення.
Науково-педагогічні працівники кафедри співпрацюють з Федерацією професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) та є її членами, з клубом бухгалтерів ЛІГА:ЗАКОН та іншими професійними організаціями.
Викладачі кафедри беруть активну участь у теоретичних та практичних семінарах з питань бухгалтерського обліку відповідно до МСБО та МСФЗ, з питань податкового обліку.
Так, 12 лютого 2011 року в м. Києві ФПБАУ проводила семінар на тему: «Практичне застосування Податкового кодексу, Закону України «Про єдиний соціальний внесок»», на якому обговорювались питання присвячені змінам, що відбулися з прийняттям Податкового кодексу в Україні, а саме: новий порядок нарахування та оплати допомоги по вагітності та пологам та по тимчасовій втраті працездатності; новий порядок визначення стажу для виплати допомоги по тимчасовій втраті працездатності. Доповідачами семінару були Пантелійчук Л.Б., доцент ДАЖКТ, керівник Комітету ФПБАУ з питань податкової політики, сертифікований аудитор, бухгалтер - практик (САР), Шматко О.Ю., к.е.н., заступник керівника відділу внутрішнього контролю департаменту ДПА України по роботі з юридичними особами та Харламова О.В. Серед учасників семінару була представник від кафедри бухгалтерського обліку – асистент Пісоченко Тетяна Сергіївна.
16 лютого 2011 року асистент Сирцева Світлана Володимирівна прийняла участь у роботі практичного семінару-тренінгу на тему «Відстрочені податки на прибуток: облік та відображення у звітності», організатором якого також була ФПБАУ. Доповідач Кулага Ольга Михайлівна член комітету ФПБАУ з питань професійної освіти, сертифікований аудитор, бухгалтер - практик (САР), висвітила питання щодо облікового підходу до податків на прибуток згідно МСФЗ та П(С)БО; впливу прийняття Податкового кодексу України на розрахунок відстрочених податків; порядку визначення податкової бази з урахуванням вимог Податкового кодексу та ін.
29 березня 2011 року викладачі кафедри бухгалтерського обліку відвідали практичний семінар «Зустрічаємо новий податок на прибуток: нові ставки, об´єкт та звітність» організований клубом бухгалтерів ЛІГА:ЗАКОН, на якому були висвітлені питання присвячені оподаткуванню прибутку підприємств відповідно до Податкового кодексу України.
8 квітня 2011 року асистент Лугова Ольга Іванівна приймала участь науково-практичному семінарі на тему «Податок на додану вартість в Податковому кодексі: особливості застосування», організований Житомирською науковою бухгалтерською школою на базі Житомирського державного технологічного університету. Доповідачами семінару були к.е.н., доц., сертифікований аудитор Остап´юк Н.А., к.е.н., доц., сертифікований аудитор Панченко І.А.
19-20 травня 2011 року асистенти кафедри бухгалтерського обліку Лесік Ірина Миколаївна,Сирцева Світлана Володимирівна приймали участь у міжнародній конференції «Перспективи розвитку бухгалтерського обліку, аудиту і аналізу в контексті євроінтеграції» організованій Одеським державним економічним університетом сумісно з Федерацією професійних бухгалтерів и аудиторів України. Учасниками конференції були представники Австрії, Бельгії, Литви, Грузії, Кіпру, Польщі та ін. Відкрили конференцію Олександр Папаіка, Президент Федерації професійних бухгалтерів и аудиторів України та Михайло Зверяков, професор, ректор Одеського державного економічного університету, представник проекту USAID «Розвиток фондового ринку» та місцевого органу влади.
Доповідачами конференції були: Алдона Kaмела-Совінська, професор, Представник Міжнародної Федерації Бухгалтерів; Генри Фортин, керівник Центру реформ фінансової звітності, Всесвітній банк, Вена, Австрія; Зураб Лалазашвілі, голова Наглядової ради Грузинської Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів; Володимир Богатир, радник Міністра юстиції України; Олег Канцуров, Керівник управління методології бухгалтерського обліку, Міністерство фінансів України; Богдан Лукасевич, головний бухгалтер Національного банку України; Андрій Бусуйок, спеціаліст фінансового управління, Центру реформ фунансової звітності, Всесвітній Банк, Вена, Австрія; Микола Бурмака, член Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку; Валентина Левченко, заступник Голови Державного комітету по регулювання ринку фінансових послуг в Україні; Михайло Скоповські, д-р економіки, Познанський економічний університет, експерт консалтингової групи по бізнес звітності; Пол ван Гєйт, експерт з питань аудиту і бухгалтерського обліку Інституту аудиторів підприємств, Брюссель, Бельгія; Юргіта Кірвайтієнє, президент Палати аудиторів Литви; Іван Нестеренко, Голова Аудиторської Палати України; Микола Гайдай, керівник управління методології бухгалтерського обліку і аудиту, Академії фінансів при Міністерстві фінансів України.
Активна участь викладачів кафедри у семінарах дає можливість їм постійно підвищувати свій професіоналізм, та передати практичний досвід студентам.